Myytävään kokonaisuuteen kuuluu kaksi asuntoa. Alakerran asunnossa on makuuhuone, olohuone, keittiö, wc, kodinhoitohuone, kylpyhuone sekä sauna n. 65 m².
Asunto on hetki sitten remontoitu ja kylpyhuone-saunaosasto uusittu kokonaan. Asunnon tilava keittiö sijoittuu pihan puolelle, samoin sauna- ja pesutilat.
Asunnon olohuonetta koristaa kaunis takka, jolle ikä on tehnyt tepposensa, takassa voikin polttaa vain kynttilöitä. Makuuhuoneen kaunis kaakelitakka taas luo tunnelmaa ja tuoksua puiden räiskyessä sitten kun on kylmää tai tuuli tuivertaa. Olohuoneeseen on ihan hetki sitten asennettu ilmalämpöpumppu.
Yläkerrassa, omalla sisäänkäynnillä on viehättävä pieni asunto, keittokomero, olohuone, vaatehuoneella varustettu makuuhuone sekä kylpyhuone n. 40 m². Yläkerran olohuoneessa on pieni avotakka. Vintillä on lisää tilaa, joten hieman voi laajentaa 🙂
Molemmissa asunnoissa asustaa vuokralainen, yläkerran asukas on asustanut pitkään.
Kaikki sisäkuvat ovat alakerran asunnosta.
Kiinteistön esittelyä ja myyntiä hoitaa
Helena Alppi
040 591 8578
helena.alppi@aulalkv.fi
********************
OMA ASUNTO MYYMÄTTÄ? – MAKSUTON ARVIO ASUNNOSTASI VAIN KLIKKAUKSEN PÄÄSSÄ:
040 591 8578, helena.alppi@aulalkv.fi
Liity sinäkin tyytyväisten asiakkaiden ja onnellisten muuttojen joukkoon!
********************
Alakerran olohuonetta koristaa kaunis takka, jolle ikä on tehnyt tepposensa, takassa voikin polttaa vain kynttilöitä, ikkunat kahteen ilmansuuntaan, seinillä tapetti/maali, laminaattilattia, uusi ilmalämpöpumppu; yläkerran olohuoneessa avotakka, seinillä maali, laminaattilattia
Alakerran makuuhuoneessa kaunis kaakelitakka, seinillä tapetti, laminaattilattia, yläkerran makuuhuoneen yhteydessä vaatehuone, maalatut seinät, laminaattilattia