Hissitalon 7. kerroksen päätyasunto, ikkunat 3 suuntaan. Sisäänvedetty lounaisparveke. Ilmalämpöpumpun voi asennuttaa.
Osittain avoin keittiö luo avaruutta oleskelutiloihin.
Ikkunallinen kph on remontoitu kattavan linjasaneerauksen yhteydessä vuonna 2018.
Asunto Oy Ursininkatu 14 b on huolella hoidettu yhtiö, jonka kunnosta on pidetty määrätietoisesti huolta. Taloyhtiössä on tehty vuosien varrella mittavia parannuksia, kuten julkisivujen uusiminen, hissien peruskorjaus ja linjasaneeraus.
TÄMÄ ASUNTO MYYDÄÄN VAIN VUOKRATTUNA 5 VUODEN MÄÄRÄAIKAISELLA VUOKRASOPIMUKSELLA, JOKA ALLEKIRJOITETAAN KAUPANTEOSSA.
Myyntiä hoitaa Mika Kummala, yrittäjä LKV, p. 040 516 5377, mika.kummala@aulalkv.fi. 
Kohdetta myy
Aula Lkv Elämäsi kotiin | Mika KummalaY-tunnus: 1304956-7Helsinginkatu 21
20100 Turkumika.kummala@aulalkv.fi+358 40 516 5377
20100 Turkumika.kummala@aulalkv.fi+358 40 516 5377
Esittely
Kohteen seuraavaa esittelyajankohtaa ei ole tiedossa
Perustiedot
67868988
67868988
Turku, Keskusta
Ursininkatu 14 b
20100 Turku
Ursininkatu 14 b
20100 Turku
Kerrostalo
Ei
Omistusasunto
3h,os.avok,ikk.kph,las.sisäänved.lounaisparv
3
58 m²
58 m²
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen
7/8
1962
1962
Vuokrattu
Hinta ja kustannukset
179 000 €
151 860,54 €
27 139,46 €
3 086,21 € / m²
Laskettu velattomasta myyntihinnasta.
Laskettu velattomasta myyntihinnasta.
454,72 € / kk
Hoitovastike 255,20 € / kk
Rahoitusvastike 199,52 € / kk
Hoitovastike 255,20 € / kk
Rahoitusvastike 199,52 € / kk
Vesimaksu 20 € /kk / hlö ja yhtiö laskuttaa sähkön kulutuksen mukaan.
Kaukolämpö
Lämmönjakotapa: vesikiertoinen patterilämmitys
Lämmönjakotapa: vesikiertoinen patterilämmitys
Koneellinen poisto
Kaapeli-TV
10 megaa sisältyy hoitovastikkeeseen.
Asunnon tilat ja materiaalit
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Betoni
Osittainen avokeittiö, liukuovi. Integroitu jääkaappi-pakastin, rst-erillisuuni ja -induktioliesi, liesituuletin. Kaapit voi uusia. Puutasot. Muovimatto vuodelta 2012.
Uusittu yhtiön toimesta linjasaneerauksen yhteydessä 2018: Sähkölattialämmitys, peili- ja allaskaappi, suihkuseinä, bideesuihku, pesukoneliitäntä ja ikkuna. Kokonaan laatoitettu.
Kellari tai kellarikomero, vintti tai vinttikomero
Katto: Harjakatto
Katon pintamateriaali: Peltikate
Uusittu 1992.
Katon pintamateriaali: Peltikate
Uusittu 1992.
Taloyhtiö
Asunto Oy Ursininkatu 14 b
Väestönsuoja, urheiluvälinevarasto, talopesula
Taloyhtiössä sauna
45
1
60 m²
Asfaltoitu
Ikkunoiden uusiminen 1990-luvulla usean vuoden aikana, Peltikatto uusittu 1992, Hissit peruskorjattu 2002, Liittyminen kaapelitelevisioon 2003, Julkisivujen uusiminen 2009 –2011, Lämmönvaihtimen uusiminen, 2011 Pihaviemäröinnin uusiminen, 2011 –2012 Porrashuoneiden ikkunoiden uusiminen, 2012 Patteriverkoston tasapainotus, 2015 Putkiston kuntokartoitus ja linjasaneerauksen hankesuunnitelma, 2016 Lukostojen uusiminen, 2017 Linjasaneerauksen toteutussuunnittelu ja linjasaneerauksen toteutus, 2018 Porrashuoneiden maalaus ja häkkikomeroiden rakentaminen kellariin, 2019 Liikehuoneiston saneeraus 2022, Pihan kunnostus 2024, Sähköautojen hidaslatausjärjestelmä (6 kpl) sekä patteriverkon pumpun uusiminen 2025.