Rivitaloasunto Metsämaalta isommallekin porukalle!
Tässä asunnossa on kaikki mitä perhe-elämiseen tarvitaan. Keittiössä riittää hyvin tilaa valmistaa illallinen ja olohuoneessa hyvä kokoontua katsomaan, vaikka futiksen mm-kisoja. Erillinen hieno vessa ja kylpyhuone mahdollistaa, että ei tarvitse kuunnella vieressä toisen suihkuballaadia samalla, kun itse pesee hampaita. Lisäksi vielä hyvän kokoiset kolme makuuhuonetta.
Omasta saunasta saa lämpimät löylyt ja niistä on hyvä käydä vilvoittelemassa katetulle terassilla. Suojaisa piha tarjoaa riittävästi tilaa lasten pihaleikeille ja esim. pienille kesä juhlille.
Arjen palvelutkaan eivät ole kaukana, sillä löydät koulut kävelymatkan päästä ja muutkin arjen palvelut aina uimahalleista kauppoihin eivät ole liian kaukana. Autojakin on helppo säilyttää heti oven vieressä ja mahdollisuus saada pistokkeen kautta lämmitykseen. Asunnon eteen mahtuu hyvin kaksi autoa.
Kaukolämpö takaa huolettoman lämmönsaannin ja ilmalämpöpummpu viilentää kesän helteillä.
Lemmikit ovat neuvoteltavissa.
Oma kotivakuutus vaaditaan ja vuokralainen hankkii oman sähkösopimuksen.
Luottotiedot tarkistetaan.
Vuokravakuus on 1 kk vastaava määrä.
Asunnossa on 12 kk kestoinen sopimussakkoehto. Vuokralainen voi silti irtisanoa sopimuksen milloin tahansa, mutta joutuu tällöin maksamaan sopimussakon. Sopimussakko on 1 kk vuokraa vastaava määrä.
Kysy rohkeasti lisätietoja ja käydään katsomassa olisiko tässä teidän seuraava asunto!
Koohteen vuokraamista hoitaa:
Riku Kauppi
044 906 8628
riku.kauppi@aulalkv.fi
Kohdetta välittää

02110 ESPOOpaakaupunkiseutu@aulalkv.fi+358 400 814 169
Esittely
Perustiedot
Metsämaantie 8 A
28800 Pori
Hinta ja kustannukset
Lisätiedot
Varusteet: sähkökiuas
Seinien pintamateriaali: paneeli
Lattian pintamateriaali: laatta
(2026)
Asunnon tilat ja materiaalit
Seinien pintamateriaali: tapetti, maalattu
Lattian pintamateriaali: laminaatti
Seinien pintamateriaali: kaakeli
Lattian pintamateriaali: laatta
Seinien pintamateriaali: kaakeli, puu
Lattian pintamateriaali: laatta

























